Kisbabás utazások
Ablak a Világra - Utazási magazin
Egy családi nyaralás megtervezése kemény feladat. Az egyik legfontosabb kérdés a gyermek életkora, hiszen ez nagyban befolyásolja azt, mennyi időre tudunk elmenni nyaralni, hova és milyen környezetben.
Az első néhány hónapban nem érdemes nagyon messzire menni. Az utazást gyakran megszakítja a pelenkázás és az etetés. A kisbabák non-stop figyelmet igényelnek. A csecsemők viszont nem olyan törékenyek, mint ahogy először gondolnánk. Nem szaladgál még el és nem kerül bajba. Ilyenkor érdemes kihasználni ezt az időszakot, hiszen a csemeték villámgyorsan cseperednek.
Mindenképpen vigyük magunkkal elsősegély dobozt a biztonság kedvéért, hogy gyorsan tudjuk kezelni a kisebb egészségügyi problémákat. Érdemes berakni a vényköteles gyógyszerekből receptet is. Töltsd ki a vészhelyzeti lapot a gyermekedet adataival, és írd rá, ha valamire esetleg allergiás. Így minden egy helyen lesz, ha szükség van rá.
Pakolj a csomagba kalapot is, hiszen a napsütötte strandokon óvni kell a kicsit a közvetlen napfénytől. Használj mindig UVA és UVB ellen is védő naptejet, amit kifejezetten a kicsik bőréhez fejlesztettek ki. Ha a baba 6 hónapnál fiatalabb, akkor az arcán alkalmazd a fényvédőt, a nagyobbakra viszont már bőségesen kerülhet a naptejből.
A repülőgépes utazásnál, ha úgy látjuk, hogy fáj a baba füle leszállás közben, akkor ösztönözni kell, hogy igyon. Mindig biztonságosan legyen becsatolva a baba és te is. Ha mélyen alszik nem érdemes felkelteni, hiszen lehet, hogy minden gond nélkül átvészeli az utazást. Ha mégis baj lenne, azt jelezni fogja számodra.
Olyan utak esetében, amikor az időeltolódás több óra, érdemes az utazás előtt néhány nappal már felkészíteni a kicsit a változásra. Módosítsd picit az alvásrendjét. Próbáld meg saját magadon is követni ezt a módszert, így téged sem fog megviselni annyira az átállás.
Forrás: