Vadregényes Ausztria túrázóknak - 4 csillag

Még nincs értékelés. Írja Ön az elsőt!
Ellátás:
félpanzió
Utazás:
autóbusszal
Szálláshely:
4*
Típus:
körutazás
Indulás:
Budapest 
Hivatkozás:
569271
Utolsó frissítés:
2025.09.11. (Cs)
5 nap/4 éj
284 000 Ft / fő (alap ár)
Töltődnek az indulási időpontok

Részletes programleírás

Ha tetszik az utazás, telefonáljon most!

06 1 881 7400, 06 20 884 9400

Elérhetőségek »
Ajánlat kérés »
On-line foglalás »





1. NAP: BUDAPEST - LOFER - TIROL
Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Szegedről, Debrecenből, és Pécsről Budapestre. Mindhárom útvonalon további fel-­szállási lehetőségeket biztosítunk. A főváros után Ausztria felé haladunk és hegyeshalmi határátlépést követően délután érke-­zünk meg első túrahelyünkhöz. A Vorderkaserklamm egy vadre-­gényes, 80 méter mély szurdok Lofer közelében, amit többezer éven át alakított ki a víz ereje. A hossza csak 400 méter, de felfelé 51 fapalló és 35 lépcsősor teszi sportértékűvé a feljutást. Nemcsak a teljesítmény ösztönző, hanem a páratlan sziklaszoros és az alat-­tunk zubogó folyó látványa, hangulata is. Az utunk során ez az egyetlen felvonó, ahol belépőt kell fizetni, mert az összes többi felvonó költségét a részvételi díj tartalmazza. Kellemesen elfá-­radva szállunk fel ismét buszunkra, és kb. egy órás utazással érjük el tiroli szállásunkat, vacsora. Időpont alapján lehet választani szállás kategóriát. A júniusi csoport háromcsillagos, az augusz-­tusi csoport négycsillagos szállodában lesz elhelyezve. Az öt nap programja azonos mindkét időpontnál.

2. NAP: AUFFACH - KUNDLERKLAMM
A mai napot a közelben lévő látványosságok felfedezésével tölt-­jük. Először Schatzbergre kirándulunk, ahová a kártyánkkal ingye-­nesen igénybe vehető 8 személyes kabinos felvonókkal jutunk fel. 1.780 m magasságban kezdjük meg a 2 és fél órás hegyi túrán-­kat. Először egy kilátóponthoz kaptatunk fel, ahonnan szép rálá-­tás lesz a közeli hegyekre, völgyekre és a környék számtalan alpesi legelőjére. A tájat még különlegesebbé teszik a körülöttünk béké-­sen legelésző tehenek látványa. Lesétálunk a közeli víztározóhoz, majd a hegyoldalon lévő túraúton indulunk vissza a felvonók-­hoz. A hegyről leérkezve Auffach falujában lesz szabadprogram és ebédelési lehetőség. Ez a kicsi tiroli település mesés környe-­zettel rendelkezik, emellett kulturális értékei is vannak, mint pél-­dául a műemlékvédelem alatt álló plébániatemplom és temetője. Délután egy könnyen bejárható szurdoksétával kezdünk, ahová egy érdekes járművel jutunk el. Ez a vonat formájú, de gumikere-­keken mozgó Bummelzug erdők, völgyek között szállít bennünket 20 perc alatt a Kundlerklamm bejáratához. Ennek költségét kár-­tyánk nem tartalmazza. Megérkezésünk után kellemes, relaxáló sétát teszünk a szurdokban rohanó folyó mentén, melynek med-­rét sokszínű kövek látványa teszi különlegessé. A túraút végén vár autóbuszunk és szállásunkra utazunk, majd vacsora.

3. NAP: WIEDERSBERGERHORN - ALPBACH
Reggeli után a pazar Alpbachtalba utazunk, ami a túrázók para-­dicsoma. A felvonók 1.850 m magasra visznek fel bennünket, ahonnan egy csodás panoráma úton meg lehet kerülni a hegyet, vagy aki komolyabb kihívásra vágyik, az felmehet a 2.128 m magas Wiedersbergerhorn csúcsán lévő kereszthez. Ezek a túrák több, mint 2 órát vesznek igénybe. A felvonó hegyi állomásához visszaérkezve megpihenhetünk a szomszédos hüttében, ahol ebédelhetünk is. Sőt, aki akarja, a közeli bobpályán élvezheti a sebesség varázsát is. Délután érkezünk vissza a felvonó völgyál-­lomásához, ahol buszra szállunk és felkeressük az Alpbachtal legszebb települését, Alpbachot, mely Ausztria legvirágosabb települése is volt. A város mesés hangulatát a 120-nál is több régi, barnára pácolt faház adja, szebbnél szebb virágokkal díszítve. Sétát teszünk ebben a közel 1.000 m magasan lévő elbűvölő falu-­ban, ahol tradicionális és helyi termékekből is vásárolhatunk. Vacsorára érkezünk vissza szállásunkra.

4. NAP: NIEDERAU - TIEFENBACHKLAMM
Reggeli után Niederau felvonójával indulunk délelőtti hegyi túránkra. A Markbachjochbahn 6 fős kabinjaival megyünk fel 1500 m magasra. Kellemes erdei úton kezdjük meg fenti kirán-­dulásunkat, melynek végén egy tradicionális tiroli sajtkészítőhöz érkezünk. Itt a kézműves házi termékekből vásárolhatunk is. Ezt követően több túrázási lehetőség közül választhatnak uta-­saink, melyek közt a könnyű, kényelmes séta és a kemény túrá-­zás is megtalálható. Kora délután érkezünk vissza Niederauba. Következő programunkhoz először buszra szállunk, így érjük el rövid utazással a Tiefenbachklamm szurdok bejáratát. A közel 2 órás túrázásunk, a gyorsfolyású Brandenberger Ache patak men-­tén hidakon, erdei utakon, változó magasságokban vezet, legma-­gasabb pontján egy kilátóról gyönyörködhetünk a víz lenyűgöző erejével kialakított sziklaformákban. Ugyanezen az úton gyalo-­golunk vissza, így több alkalommal lesz lehetőségünk a legszebb részek fényképezésére. Késő délután érkezünk vissza szállásunkra.

5. NAP: GREIN - BUDAPEST
Elhagyjuk Tirolt, majd délután a Duna kanyarulatánál található, különleges fekvésű városkában, Greinben tartunk pihenőt. Rövid sétát teszünk a középkori hangulatú belvárosban, közben megte-­kintjük a történelmi városi színházat és a főteret. A város híres a különleges fagylaltjairól is, melyet mi is megkóstolhatunk. Szép felvételek készülhetnek a Duna partjáról. Ezt követően folytatjuk utunkat hazafelé. Hegyeshalmi határátlépés után terveink szerint 21 óra -±30 perc érkezünk Budapestre, majd a vidéki utasainkat felszállási helyükre szállítjuk.






 
Töltődik a foglalási lap
Ausztria utazás, nyaralás







(06 20) 884 94 00
Irodáink
Hírlevél feliratkozás
Megjelölt utazások
|[REM_CODE]|