Seychelle-szigetek nyaralás
Seychelle-szigeteki nyaralás foglalásához forduljon a Start Utazási Irodához.
Nyaralás Seychelle-szigetek legnépszerűbb nyaralóhelyein
Összes seychelle-szigeteki utazás Mahé körutazás és üdülés (1)Seychelle-szigetek nyaralás
Seychelle-szigetek: Savoy Resort & Spa / Mahé 5*Seychelle-szigetek körutazás és üdülés
Szépséges Seychelles-szigetek Csoportos körutazás tengerparti pihenésselSeychelle-szigetek utazás TOP 10
Seychelle-szigetek legolcsóbb nyaralás
Seychelle-szigetek: Berjaya Praslin Resort / Praslin 3*Seychelle-szigetek nyaralás 5* szállodában
Seychelle-szigetek: Kempinksi Seychelles Resort / Mahé 5*Seychelle-szigetek 4*-os szállodában
Seychelle-szigetek: Double Tree By Hilton Seychelles Allamanda Resort & Spa / Mahé 4*+Seychelle-szigetek ismertető
Trópusi nyaralás a világ utolsó „édenkertjében” - Seychelle-szigetek
Az Indiai-óceánból kiemelkedő, valamint Afrika keleti partjaitól csaknem ezerötszáz kilométerre található Seychelle-szigetek – sokak szerint a világ utolsó „édenkertjeként” – a trópusi egzotikus nyaralást tervező hazai utazók körében az egyik legimpozánsabb alternatívát jelenti a térségben található Mauritius mellett. A köztársaságot alkotó, százat is meghaladó békés szigetek – amelyeknek alig nyolcvanezer lakosa elsősorban a szigetcsoport Mahé, Praslin és La Digue nevű szigetein él, és amelyek egyébiránt több ezer óriásteknősnek is otthont adnak – mindegyike saját karakterrel és miliővel rendelkezik az útikönyvek, illetve élménybeszámolók tanúsága szerint. A Madagaszkártól északkeletre található valóságos „édenkert”, a Seychelle-szigeteki nyaralás résztvevőit mindenekelőtt érintetlen tájegységein és lélegzetelállító – rengeteg korallzátonnyal és halfajjal tarkított – vízi világán keresztül kápráztatja el, nem utolsó sorban ideális feltételeket biztosítva a búvárkodás szerelmeseinek is. A napozásra és tengeri fürdőzésre az év minden időszakában alkalmas Seychelle-szigetek exkluzív szállodáinak szolgáltatásaival, fehérhomokos strandszakaszaival, ínyencebbnél ínyencebb gasztronómiai különlegességeivel és az azúrkéktől a smaragdzöld színvilágig váltakozó kristálytiszta tengervizével korosztálytól függetlenül ígér felejthetetlen trópusi nyaralást – minden túlzás nélkül állíthatóan – egzotikus paradicsomi környezetben.
A Seychelle-szigetek legcsodálatosabb tengerparti szakaszai
A Seychelle-szigetek mesébe illő fehérhomokos tengerparti szakaszai közül kétségtelenül a legfelkapottabb – ám népszerűsége ellenére egyáltalán nem zsúfolt – a Mahé szigetén található Beau Vallon Beach, amely mélysége miatt úszásra kifejezetten alkalmas. Az ország legszebb strandjaiként tartják számon.
Praslin szigetének Anse Lazio, illetve La Digue Anse Sourse d’Argent nevű strandját, amelyek azon kívül, hogy szintén csodálatos fehér homokos partszakasszal és türkizkék tengervízzel büszkélkedhetnek, úszáshoz és búvárkodáshoz is kiválóan alkalmasak. Az itt eltöltött feledhetetlen napok varázsát a közelben magasodó gránitsziklák teszik igazán lenyűgözővé.
A Seychelle-szigetekről, mint nyaralóhelyről általában…
A szigetcsoport financiális szempontból
A Seychelle-szigetekre légitársasággal érkezve már a repülőből jól kivehetőek a híres gránitsziklás partvonalak, melyeket részint a térség geológiai adottságai, részint a passzátszél és az Indiai Óceán hullámai formáltak varázslatosan egyedivé. Az igen sokrétű élővilággal büszkélkedő Seychelle-szigetek kifejezetten luxusnyaralásra berendezkedett ország, amely elsősorban a tömegturizmus kiküszöbölésével, valamint az ide érkező nyaralók exkluzív kiváltságérzésének erősítésével magyarázható. Természetesen az álomba illő Seychelle-szigeteki nyaralásnak megvan az ára, és ilyen értelemben pénztárcánkat kímélő szálláshelyet, éttermet, vagy egyéb szórakozási lehetőséget kevésbé találunk. Annak ellenére, hogy elvétve megtalálhatóak a „középszerű” szálláslehetőségek is, a szolgáltatásaikat tekintve európai színvonalat is képviselő szállodák árai meglehetősen magasak. A Seychelle-szigeteken természetesen a tenger, a csodás növényzet, általánosságban véve a természeti szépségek, illetve a homokos strandok semmilyen korosztálynak nem okoznak csalódást, és az itt eltöltött nyaralás nászutas szerelmespároknak, teljes nyugalomra vágyó házaspároknak, valamint kisgyermekes családoknak kifejezetten ajánlott.
A szigetcsoport történetiségéről és kultúrájáról dióhéjban
A francia telepesek – hiszen maga az ország is Jean Moreau De Séchelles francia pénzügyminiszterről kapta a nevét – a 18. század közepén bekövetkezett érkezéséig a Seychelle-szigeteken gyakorlatilag évezredek teltek el emberi jelenlét és a természet rendjébe való komolyabb civilizációs beavatkozás nélkül. A nagy földrajzi felfedezések után mindössze néhány arab és portugál kereskedőhajó, illetve kincseiket rejtegető kalózok vetődtek az itteni partokra. A napóleoni háborúk befejezésével, illetve a császár bukásával a Seychelle-szigetek az angolok fennhatósága alá került és nyerte el 1976-ban függetlenségét. Mivel a történelem messzi múltba nyúló évszázadaiban az európai bevándorlók, afrikai,- és indiai rabszolgák mellett, főleg indiai, kínai és arab telepedtek le az apró szigetvilágban, a Seychelle-szigetek napjainkban is őrzi etnikailag sokszínű jellegét. Minden ide érkező nyaraló részesévé válhat az ugyancsak multikulturális eredetű, illetve jellegzetesen indiai-óceáni hangulatot idéző Seychellois nevű zenei és táncstílusnak.
A könnyűbúvárkodás és szabadidős merülés paradicsoma
Az Indiai-óceán „édenkertje” érintetlen természeti környezetének minden áldását élvezhetjük egész évben, legyen szó búvárkodásról, mélytengeri horgászatról, madármegfigyelésről, szörfözésről vagy éppen vitorlázásról. A búvárkodás céljából érkező Seychelle-szigeteki nyaralóknak mindenképpen érdemes felkeresniük a sekély lagúnát átölelő Aldabra- atoll korallsziget csodás világát, amely azon túlmenően, hogy több veszélyeztetett állatfajnak kínál menedéket – többek között az aldabrai óriásteknősnek – a világ legnagyobb atollja is egyben.
Seychelle-szigetek nyaralás foglalásához forduljon a Start Utazáshoz. Az utazási iroda elérhetőségeit megtalálja az oldal tetején.
Seychelle-szigetek üdülőhelyek
Seychelle-szigetek legjobb szállodái
Seychelle-szigetek utazási magazin
Egyre több honfitársunk indul neki távoli, egzotikus úti céloknak, főszezonon kívül is!
A földi paradicsom- Seychelles- szigetek
Afrika sötét élményeiről II.
Afrika sötét élményeiről I.
Seychelle-szigetek; az emberi élet kezdete
Utazás az édenbe, Seychelle-szigetek
All inclusive, azaz minden mi szem, szájnak ingere!
Az összes Seychelle-szigetek nyaralás »
Időjárás
Időjárási viszonyok a Seychelle-szigeteken
Az Egyenlítőtől déli irányban és ebből adódóan trópusi égövben található romlatlanul idilli Seychelle-szigetek, minden olyan egzotikus nyaralást tervező számára felkereshető az év minden napjában, aki véget nem érő napozásra és tengeri fürdőzésre vágyik. Az európaiak számára télen is látogatható szigetek évi középhőmérséklete 27 Celsius fok körül mozog, nagyjából 80 %-os páratartalommal és persze igen sok napsütéssel. Az általában azúrkék és smaragdzöld színekben váltakozó tengervíz hőmérséklete egész évben 27-29 Celsius fokos, amely lehetővé teszi az állandó fürdőzést és az egyéb vízi sportok űzését. A némiképp frissülést hozó délkeleti passzátszél megérkezésével az áprilistól októberig tartó időszakot kissé hűvösebbnek érezhetjük, így ez az időszak azoknak a nyaralóknak is kedvez, akik szeretnének kirándulni, esetleg túrázni is a szigeteken. A Seychelle-szigetek szezonálisan visszatérő turistái szerint február és május hónapok között a legérdemesebb felkeresnünk ezt a valóságos földi paradicsomot, amely időszak biztosítja a legideálisabb körülményeket a búvárkodáshoz. Általános helyzetképet a térség klimatikus viszonyairól az egyes periódusokra vonatkozóan lehet adni, hiszen – azzal együtt, hogy a hatalmas Indiai-óceán kis szigeteiről van szó – számos mikroklíma alakult ki, amely meglehetősen változatossá teszi a Seychelle-szigetek éghajlatát.
Seychelle-szigetek nyaralás foglalásához forduljon a Start Utazáshoz. Az utazási iroda elérhetőségeit megtalálja az oldal tetején.
Az összes Seychelle-szigetek nyaralás »
Seychelle-szigetek leírás
Földrajz és klíma
A Seychelle-szigetek, a világ egyik legkisebb országa, két fő szigeti csoportból áll: a Mahé-csoport több mint 40 központi, hegyvidéki gránitszigetről és egy második, több mint 70 külső, lapos, koralline-szigetcsoportból. A Mahé csoport szigetei sziklásak, jellemzően keskeny tengerparti sávval és hegyek középső sorozatával rendelkeznek. Ezeknek a szigeteknek a buja trópusi növényzettel az általános jellemzői a magasan lógó kertek, kilátással az ezüstfehér strandokra és a tiszta lagúnákra. Seychelle-szigetek legmagasabb pontja,
A Mahén található Morne Seychellois (2969 láb [905 méter]) ebben a hegyvidéki szigetcsoportban található. A koralline-szigetek, amelyek csak néhány lábnyira emelkednek a tengerszint feletti magasságra , laposak, magas korallzátonyokkal, a kialakulás különböző szakaszaiban. Ezek a szigetek nagyrészt vízmentesek, és nagyon kevés lakó népességgel rendelkezik.
Az éghajlat trópusi óceáni, kevés hőmérsékleti ingadozást mutat az év során. A napi hőmérséklet délután a 80-as évek F közepéig (alacsony 30s C) emelkedik, éjszaka pedig a 70-es F-es hőmérsékletig (alacsony 20s C-ra) esik. A csapadék szintje szigetenként nagyon eltérő; Mahé-on az éves csapadékmennyiség a tengerszint feletti 90 hüvelyktől (2300 mm) a hegyi lejtőkön 140 hüvelykig (3560 mm) terjed. A páratartalom állandóan magas, de enyhén javul azokon a helyeken, ahol a délkeleti kereskedelem széljei vannak.
Növény- és állatvilág
A Seychelle-szigeteken található körülbelül 200 növényfaj közül mintegy 80 a szigetekre jellemző, köztük csavaros fenyő, többféle medúzafa, latanier pálmák, a bois rouge, a bois de fer, a Wright gardénia és a legtöbb híres, a coco de mer . A kókuszdió - mely csak két szigeten található - olyan gyümölcsöt termeszt, amely az egyik legnagyobb és legnehezebb ismert és amelyet számos ázsiai kultúra értékelt afrodiziákum, gyógyító, misztikus és egyéb tulajdonságok miatt.
A Seychelle-szigeteki kormány szorosan figyelemmel kíséri a fák mennyiségét és állapotát, és bár a kereskedelmet a túlzott hozamok megakadályozása érdekében szabályozzák, aggodalomra ad okot az orvvadászat.
A vadvilág rendkívül változatos tengeri élővilágot foglal magában, beleértve több mint 900 azonosított halfajt; zöld szigetekben teknősök és óriás teknősök is élnek. Az endemikus fajok magukban foglalják a madarakat, mint például a Seychelle-szigetek hagymáit és a barlanglakó Seychelle-szigetek swiftilleit ; több faj helyi fák, csiga és féregszerű caeciliaiak; Seychelle-szigeteki farkaskígyók és házi kígyók; tigris kaméleonok; és mások.
Az endemikus emlősök kevés; mind a gyümölcs denevérek ( Pteropus seychellensis ), mind a Seychelle - szigetek hüvelyfarkú denevérei ( Coleura seychellensis ) endemikusak a szigetek számára. Indiai mynákat , pajta baglyokat és tenreceket (Madagaszkárról behozott kicsi, csiga- vagy sündisznós emlősök) szintén megtalálnak.
Jelentős erőfeszítéseket tettek a szigetek jellemző biodiverzitásának megőrzésére. A Seychelle - szigetek kormánya számos természetvédelmi és tengeri parkot létrehozott, köztük a Aldabra - szigetek és A Vallée de Mai Nemzeti Park, mindkét UNESCO Világörökség része . Az Aldabra-szigetek, egy hatalmas atoll, tízezer óriás teknősbéka által lakott konzerv, a világ legrégebbi élőlényei által lakott hely, amelyet a kormány megőrzési erőfeszítései segítettek megmenteni a kihalás szélén. A Vallée de Mai Nemzeti Park az egyetlen hely, ahol mind a hat, a Seychelle-szigetek számára endemikus pálmafaj, beleértve a coco de mer-t is megtalálható.
A Cousin-szigeten található a szárazföldi madarak szentélye, sok endemikus a szigeteken, ideértve a Seychelle-szigeteken élő madármagot (a kolibrifajta egy részét) és a Seychelle-szigeteken található kefecsőrűt. A közeli Cousine-sziget részben magánjellegű üdülőhely, részben természetvédelmi terület, mely tengeri teknősökre, óriás teknősökre és válogatott szárazföldi madarakra emlékeztet. A Bird Island több száz csér, teknősbéka, galambvíz , fregatt madár és más tengeri madár táplálkozási területe , amelyek ott évente úsznak.
Kulturális élet
A Seychelle-kultúrát az európai, afrikai és ázsiai hatások kombinációja alakította ki. A legfontosabb európai befolyás a francia, felismerhető a Seselwában, a kreol nyelvben, amely a szigetek lingua franca nyelve, valamint a seychellei ételekben és vallásban; a franciák bevezették a római katolicizmust, a szigetek többségének vallását. Az afrikai befolyást a helyi zene és tánc, valamint Seselwa fedezi fel. Az ázsiai elemek nyilvánvalóak a szigetek konyhájában, ám különösen dominálnak az üzleti életben és a kereskedelemben.
A Seychelle-szigeteken megfigyelt ünnepek között szerepel a Felszabadulás Napja, amely június 5-én említi az 1977. évi puccs évfordulóját; Nemzeti ünnep, június 18 .; A függetlenség napja, június 29; a Nagyboldogasszony ünnepe, augusztus 15 .; Mindenszentek napja, november 1; a Szeplőtelen Fogantatás ünnepe, december 8; és karácsony, december 25.
A nagy és pazar esküvői fogadások túlzott költségei miatt, amelyek a Seychelle-szigetek hagyományának részét képezik, sok párt soha nem férjhez; ehelyett dönthetnek úgy, hogy en ménage-en élnek, és tényleges uniót hoznak létre házasság nélküli együttélés útján. Alig vagy egyáltalán nincs társadalmi megbélyegzés az élő médiummal kapcsolatban, és az elrendezést a pár családja és barátai elismerik. Különösen az alacsony jövedelmű csoportok körében növekszik a médiakor élő párok száma.
A tánc fontos szerepet játszik a Seychelle-szigetek társadalomában. A széga és a moutya, a Seychelle-szigetek két leghíresebb tánca, a hagyományos afrikai szokásokat tükrözik. Az érzéki táncok ötvözik a vallást és a társadalmi kapcsolatokat, az afrikai élet két központi elemét. A bonyolult és lenyűgöző táncmozgásokat hagyományosan holdfényben, az afrikai dobok ütemével végezték. A táncok egykor rendszeres események voltak a falusi csarnokokban, de ezek az utóbbi években nagyrészt elhaltak; most a táncok a modern éjszakai klubokban zajlanak.
Történelem
A szigeteket a Perzsa-öböl kereskedői ismerték évszázadokkal ezelőtt, de az elsõ rögzített leszállást a lakatlan Seychelle-szigeteken 1609-ben a British East India Company expedíciója végezte. A szigetcsoportot a Lazare Picault francia 1742-ben és 1744-ben fedezte fel, és 1756-ban hivatalosan Franciaországhoz csatolták. A szigetcsoportot Séchelles-nek nevezték el, amelyet a britek később Seychelle-szigetekre változtattak. A Franciaország és Nagy-Britannia közötti háború 1810-ben a szigetcsoportot átadta a briteknek, és ezt 1814-ben Párizsi Szerződés formálisan Nagy-Britanniába engedte. A rabszolgaság megszüntetése az 1830-as években megfosztotta a szigetek európai gyarmatosítóit munkájuktól. arra kényszerítette őket, hogy váltsanak a gyapot és a gabonafélék termesztéséről a kevésbé munkaigényes növények, például kókuszdió, vanília és fahéj művelésére. 1903-ban a Seychelle-szigetek - addig az időig, amíg Mauritius függőségét nem kezelték - önálló brit korona kolóniává vált. 1948-ban bevezették a választott tagokkal rendelkező Jogalkotási Tanácsot.
1963-ban az Egyesült Államok bérelt egy területet a fő szigeten, Mahé-ban, és egy légierő műholdas nyomkövető állomást épített ott; ez először indított rendszeres légi utazást Seychelle-szigetekre, heti repülőgép-transzfer formájában, amely a kenyai Mombasából indult.
1970-ben a Seychelle-szigetek új alkotmányt, egyetemes felnőtt választójogot és megválasztott többséggel rendelkező kormányzótanácsot kapott. Az önkormányzatot 1975-ben adták meg, a függetlenségét pedig 1976-ban, a Nemzetek Nemzetközösségében. 1975-ben koalíciós kormányt alakítottak James R. Mancham elnökkel és France-Albert René miniszterelnökkel. 1977-ben, miközben Mancham külföldön volt, René lett a Seychelle-szigeteki Népi Egyesület vezetésében elkövetett puccs elnöke (később a Seychelle-szigetek Progresszív Frontja (SPPF), 2009-től pedig a Népi Párt [Parti Lepep]) lett.
1979-ben egy új alkotmány Seychelle-szigeteket egypártos szocialista állammá alakította, és René SPPF-je jelölte meg az egyetlen törvényes pártot. Ez a változás nem volt népszerű sok Seychelle-szigeteken, és az 1980-as években több államcsíny-kísérlet történt. Az ország elsődleges külföldi segélyeinek növekvő nyomásával szembesülve, René kormánya az 1990-es évek elején kezdte elmozdulni a demokratikusabb kormányzás felé, a többpártos politika visszatérésével és egy új alkotmány kihirdetésével. Az ország szintén fokozatosan feladta szocialista gazdaságát, és a legtöbb félig állami vállalat privatizációjával, a külföldi befektetések ösztönzésével és a Seychelle-szigetek offshore üzleti és pénzügyi csomópontként történő marketingjére koncentrálva piaci alapú gazdasági stratégiákat kezdett követni. Ahogy Seychelle-szigetek belépett a 21. századba, az SPPF továbbra is uralta a politikai színtéren. A többpártos választások visszatérése után René-t három alkalommal újraválasztották, mielõtt 2004. áprilisában lemondtak volna az alelnök posztjáról. James Michel az elnök utódjává vált.
2004 végén néhány szigetet szökőár sújtott, amely súlyosan károsította a környezetet és az ország gazdaságát. A gazdaság fontos témája volt a 2006. évi elnökválasztáshoz vezető kampánynak, amelyben Michel szűk győzelmével jelent meg az első megválasztott hivatali ideje megnyerésében. 2011-ben újraválasztották. Michel egyik folyamatos aggodalma a kalózkodás volt az Indiai-óceánon, amely 2009 óta növekedett, és fenyegette az ország halászati és turisztikai iparát. E célból a Seychelle-szigetek kormánya más országokkal és nemzetközi szervezetekkel együttműködött az illegális tevékenység visszaszorítása érdekében.
2015 októberében Michel korai elnökválasztásra szólított fel, nem pedig arra, hogy várja meg, amíg 2016-ra esedékes. Michel harmadik ciklusára állt, ismét a Néppárt képviselőjeként. A választásokat 2015. december 3–5-én tartották. A Néppárt jelöltje az 1993-as visszatérés óta először nem nyert egyenesen a szavazás első fordulójában. Michel a szavazatok 47,76% -át szerezte meg; legközelebbi kihívója Wavel Ramkalawan volt a Seychelle-szigeteki Nemzeti Pártból (SNP), aki 33,93 százalékot tett ki. Ramkalawan anglikán pap volt, aki az SNP vezetõje volt, és az elõzõ választásokon elnökölt. A választási választásokat december 16–18-án tartották. December 19-én Michel nagyon szűk keretek között nyilvánította a győztest, a szavazatok 50,15% -át megszerezve, csak 193 szavazat között és Ramkalawan között. Michel a következő napon gyorsan esküt tett harmadik ciklusára. Ramkalawan állítólagos szavazati szabálytalanságokat fogalmazott meg, és két petíciót nyújtott be az Alkotmánybírósághoz a választási eredmények érvénytelenítésének céljából: az egyik azt állította, hogy egyik jelölt sem kapott a leadott szavazatok abszolút többségét, a másik pedig azt állította, hogy a szavazási szabálytalanságok és a választási szabályok megsértése történt. 2016 májusában a bíróság mindkét petíciót elutasította, és helybenhagyta Michel győzelmét, de megjegyezte, hogy a szavazással kapcsolatos szabálytalanságok és a választási törvények megsértése is történt.
2016 áprilisában az alkotmányt módosították, hogy megváltoztassák a társaságok számát
Oltások: Pillanatnyilag nincs oltási kötelezettség. Sárgalázzal fertőzött országból érkezőnek azonban be kell mutatnia a sárgaláz elleni oltásról szóló igazolását.
Öltözet: Egész évben könnyű, nyári öltözet ajánlott. A jobb éttermekben és a szállodákban étkezésekhez a férfiaknak hosszú nadrág ajánlott. Kirándulásokra strapabíró cipőt vegyenek fel.
A fürdőruhát, naptejet és napszemüveget ne felejtsék otthon!!
Klíma: A szigeten trópikus klíma uralkodik, magas, átlagosan 75 %-os páratartalommal. Gyorsan múló záporesők egész évben előfordulhatnak.
Nyitvatartás: Az üzletek általában hétfőtől péntekig, 8:00-16:00 óráig tartanak nyitva. Ebédszünet 12:00-13:00 óráig. Bankok Victoriában találhatóak, hétfőtől péntekig 8:30-13:00 óráig vannak nyitva. Praslin-on és La Digue-n a bankok nyitva tartása rendszertelen, előfordul, hogy csak a hét bizonyos napjain vannak nyitva.
Ajándékok: Fából készült kézimunkák kínálják magukat, de figyeljenek oda, hogy korallból és teknőspáncélból készült árut ne vegyenek, egyrészt, mert kivitelét szigorúan tiltják, másrészt pedig a teknősöket a kihalás veszélye fenyegeti!
Egyedülálló ajándék lehet a tengeri kókusz, amely akár 18 kg is lehet. Erotikus formája miatt sok legenda szól róla.
Nyelv: A hivatalos nyelv a kreol, az angol és a francia.
Sport: Sok szálloda ajánl sportolási lehetőségeket. Márciustól májusig és szeptembertől novemberig különösen a búvároknak kedvez az időjárás. Ezekben a hónapokban a tenger relatív nyugodt, víz alatt nemritkán több mint 30 méterre el lehet látni és a víz hőmérséklete is 29 fok körül mozog.
Elektromosság: 220/240 Volt. 3 pontos csatlakozóhoz adapter szükséges, melyet a nagyobb hotelekben be lehet szerezni.
Telefonálás: Az ún. Seytel-kártyákkal nyilvános telefonállomásról olcsóbban lehet hazatelefonálni, mint a szállodából.
Borravaló: A hotelekben és szállodákban az ár már gyakran tartalmazza a borravalót, néhány étterem azonban felszámít 10% szervízdíjat. Amennyiben elégedettek vagyunk a szolgáltatással, adhatunk külön borravalót.
Pénz: Hivatalos pénz a Seychelles-i Rúpia, váltópénze a cent. A pénzváltáskor kapott blokkot őrizzük meg, mert kiutazáskor kérhetik. Kiutazáskor, mikor beváltjuk a pénzt, ne legyen nálunk nagy mennyiségű Rúpia, mert nem tudják visszaváltani.
A rúpia be- és kivitele nem korlátozott. Pénzvisszaváltás a repülőtéren és bankokban lehetséges.
Időeltolódás: Télen +3, nyáron +2 óra.
A trópusi paradicsom
Seychelle a világ legcsodálatosabb szigetcsoportjainak az egyike. Az emberek képzeletében egy ehhez a szigethez hasonló üdülõhely jelenik meg, ha trópusi szigetekrõl álmodozik. Annyi csak a különbség, hogy a valóság még ezeket az álmokat is felülmúlja. Az Indiai-óceánban található szigetcsoport maga a paradicsom, fehér homokos strandjai és gyönyörû tájai ámulatba ejtik a turistákat.
Természetesen ennek az idilli környezetnek meg van az ára, olcsó szálláshelyet, éttermet, szórakozási lehetõséget nem nagyon találunk. Habár a szigetre inkább olyanok érkeznek, akik csak a napsütést és a semmittevést keresik, az aktívabb turisták számára is rengeteg lehetõség adódik a mozgalmasabb idõtöltéshez.
A világ legnagyobb korál atollja
Az egyetlen gránit sziget az óceán közepén, a világ legnagyobb korál atollja, melyet egy sereg látványosság tesz a világ utolsó \"Édenkertjévé\". A szigeteket kivételes szépsége és a gondosan megóvott növény- és állatvilága tette híressé. A Seychelles szigetek Madagaszkártól északkeletre, az Indiai Óceánban található. A szigetek mindegyikének saját karaktere és varázsa van.
A Seychelles szigeteknek 80.000 lakosa van, nagy részük a három legnagyobb szigeten (Mahé, Praslin és La Digue) lakik. Az itt élõ emberek rendkívül barátságosak, kedvesek, segítõkészek. Elõfordulhat, hogy meghívják a turistát ebédre, vacsorára. A Seychelles szigeteket már idõszámításunk szerint 500-ban felfedezték, de a szigetet elõször az angolok gyarmatosították. 1903 óta autonóm terület.
Mahé
Mahé a legnagyobb sziget, a népesség 90%-a itt lakik. Itt található a fõváros Mahé, a legnagyobb kikötõ és a nemzetközi repülõtér is. Ezt a látványos szigetet magas hegyek, és buja növényzet uralja. Számtalan finomhomokos strandja van. Északon Beau Vallon a legnagyobb, és egyben legnépszerûbb partszakasz. Finom homok, tiszta part, éttermek, bárok, szórakozási és sportolási lehetõségek széles választéka várja az ide látogatókat. Mivel a korallgát a partok elõtt itt megszakad, a víz fõleg októbertõl áprilisig nagy hullámokkal éri el a partot, így a vizisportok kedvelõinek kedvez.
Májustól szeptemberig ez a part is nyugodt, fürdõzésre alkalmas. Bel Ombre a Beau Vallon folytatása. Picit messzebb van a nyüzsgéstõl, szép, fehérhomokos partja mentén elegáns szállodákat találunk. A sziget dél-nyugati oldalán található partok egymást érik, keleten teljesen egybefolynak. Ezek a partok is tiszták, fehér homokkal, borítottak, ám kisebbek, hangulatok nyugodtabb, mint az északiaké.
Praslin
Seychelles második legnagyobb szigete, a Vallée de Mai otthona. Ez az egyetlen hely a földön, ahol megtalálható az érdekes alakú a Coco de Mer (tengeri kókusz) pálma, mely több mint 200 évig is élhet. A szigeten óriási sziklák váltakoznak gyönyörû tengerpartokkal. Praslin szigetén összesen két település található, melyek paradicsomi hangulatot árasztanak jellegzetes kis utcáival, fehér homokos, nyugodt strandjaival, öbleivel és gyönyörû környezetével.
La Digue
Népesség szempontjából a harmadik legnagyobb sziget. Mennyei, finom, fehérhomokos tengerpartjaival ideális a nyugalmas pihenést kedvelõknek. La Digue szigetén alig van motoros jármû, mindenki (motor)biciklivel és szekéren közlekedik. Itt készül a legtöbb álomfotó és film a csodálatos, gránitsziklás-fehérhomokos partokról, és itt lakik a korábban kihaltnak hitt fekete papagáj is.
Alphonse szigete
Az apró, háromszög alakú korallsziget igazi ékköve az Indiai óceánnak. Érintetlen szépségével leginkább egy csodálatos, lakatlan szigetre emlékeztet. Türkizkék óceán, hófehér homokú part, kókuszpálmák és egzotikus növények, gazdag élõvilág, különleges halak és madarak jellemzik ezt a mesés kis szigetet, amely kb. 60-80 percnyi repülõútra van Mahé-tól.
Vízum, követség
Seychelle-szigetek adatlap
Terület: 455 km2
Népesség: 80 ezer fő
Népsűrűség: 172
Népcsoportok: kreol (89%), indiai (5%), malgas, kínai
Közigazgatási beosztás: 23 körzet
Fekvés: Kelet-Afrikában helyezkedik el, az Indiai-óceán egyik szigetcsoportja Madagaszkártól északkeletre.
Államforma: köztársaság
Hivatalos nyelv: angol, francia
Beszélt idegen nyelvek: kreol
Legmagasabb pont: Morne Seychellois 905 m
Legalacsonyabb pont: Indiai-óceán 0m
Vallások: keresztény (97%)
Hivatalos pénz: 1 seychellei rúpia = 100 cent