Frederic Jouvenot (www.fjouvenot.com): Meglepően fiatal alig 33 éves órásmester, természetesen La Chaux-de-Fonds-ból. A standon csupa huszon-harminconéves legények álltak, lelkesen tartva előadást az óráról, miközben afféle műhely hangulatban egyórákat egyszerre fényképezték az órákat és tervezték az új katalógust egy számítógépen. Az új produktum valami kronográf volt, az különösebben nem ajzott fel, viszont van egy Helios nevű kreációjuk, ami pont olyan, mint ami nekem az órát jelenti. Azaz érdekes, különleges, más, egyedi mechanikus gépecske, ami mellesleg alkalmas az idő megállapítására, és még az ezeréves mutatókra sincs szükség.
Ritkán kerül elő új ötlet az órák és percek - főleg az órák - kijelzésére, de úgy látszik azért még akad. Kezdetben volt a mutató, aztán voltak az ugró órák, aztán sokáig semmi. Újdonságként van pl. az Audemars Piguet misztikus tárcsái, vagy ugyanerre a srófra a Harry Winston (Opus V.) felkarolta URWERK forgó kockácskái. És persze vannak más megoldások is, de ilyet még nem láttam korábban.
A Helios esetén az órákat 12, napsugár szerűen elhelyezett gúla jelöli. A gúlák egyik fel sötét, a másik fele világos. Középen van egy forgó tárcsa a percek mutatására. Amikor óra váltás van, akkor a következő órát jelző napsugár átfordul. Éjszak sötétről világosra, nappal világosról sötétre. Az idő egy pillanat alatt leolvasható, és folyamatosan változik az óra képe. Ha nem lenne olyan elcsépelt a kifejezés, azt mondanám, hogy nagyon izgalmas.